dEĞERLER EĞİTİMİ

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın temel eğitimlerinin yanında mili ve manevi değerlerine bağlı bir nesil olmalarını sağlamak için değerler eğitimi verilmektedir.
Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine, geleneklerine, toplum kurallarına, aile yaşantısına bağlı bir birey olarak yetiştirmek için çalışmaktayız. Günümüzde bu hassasiyetin ne kadar önemli olduğunu çok daha ayrıntılarıyla görmekteyiz.
Geleceğimizin teminatı olacak olan çocuklarımızın temel eğitimlerinin yanında her gün gelişen ve değişen Dünya’ya ayak uydurmalarını sağlamak amacı ile temel yabancı dil dersi olarak ingilizce etkinliği verilmektedir.
Çocukların okul öncesindeki doğal öğrenme yeteneği yetişkin yaşlara göre daha avantaj sağladığı için, okullarımızda ingilizce etkinliği verilmektedir. Eğitimciler arasında yapılan anketlerde okul öncesi verilen yabancı dil eğitimlerinin daha kalıcı olduğu, bu yaştaki çocukların öğrenmeye daha yatkın olduğu için farklı bir dilin farkındalığı ileride daha iyi kavranmaktadır. Okul öncesi verilen yabancı dil etkinliklerinin daha kalıcı olduğu anlaşılmaktadır.

İNGİLİZCE ETKİNLİK

bEDEn eğitimi EtKİNLİĞİ

Çocuklarımıza beden eğitimi olarak jimnastik eğitimi verilmektedir.
Jimnastik hem vucudun sağlıklı kalmasını hemde sporla beraber zinde kalmasını sağlayan en güzel aktivitelerden bir tanesidir. Beraber yapılan en önemli organizasyonlardan biri olan beden eğitimi dersi, çocukların kendilerini tanıma ve sporu sevme alışkanlığını ortaya çıkarmaktadır.

matematİK ETKİNLİĞİ

TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ

Çocukların okul öncesindeki doğal öğrenme yeteneği yetişkin yaşlara göre daha avantaj sağladığı için, okullarımızda matematik etkinliği düzenlenmektedir. Bu yaştaki çocukların öğrenmeye daha yatkın olduğu için Okul öncesi yapılan etkinliklerin daha kalıcı olduğu anlaşılmaktadır.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın temel eğitimlerinin yanında Türkçe dil etkinliği de verilmektedir.
Bu etkinlikler kısaca şiir etkinliği, hikaye etkinliği, ana dil etkinliği, bilmece etkinliği, tekerleme etkinliği, parmak oyunları etkinliği ve farklı Türkçe dil etkinlikleridir.

İLKOKULA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Çocuklarımızın hayatının başlangıcı olan anaokulu eğitimi sırasında ilkokula hazırlık eğitimleri de verilmektedir.
Çocukların okul öncesi eğitim programlarında ilkokula alıştırma, hazırlık çalışmaları verilmektedir. İlkokulda yepyeni bir hayata başlayacak olan çocuklarımız için rehber öğretmenler eşliğinde eğitimler verilmektedir.

ÖZ BAKIM EĞİTİMİ

Çocuklarımıza günlük yaşam becerilerini kolaylaştırmak için öz bakım eğitimi verilmektedir. Çocuklara günde 2 kez ve 5 ila 10 dakika arası eğitim için zaman ayırılarak öz bakım eğitim verilmektedir.
Bu eğitimde çocuğun kendisini eğitime verebilmesi için zinde, uykusuz ve moralli olması gerekir. Öz bakım eğitimlerinde çocuklarla mümkün mertebe aynı hizada oturarak göz teması kurulmalıdır. Sizin yüzünüzü görmesi için ona doğru oturmalı, size bakmıyorsa yüzünü hafifçe çenesinde tutarak kendinize döndürmelisiniz. Karşılıklı olarak göz göze gelme süresi ve kadar uzarsa o kadar verimli bir eğitim olur. Bunun için çocuğunuzu ödüllendiriniz. Eğer sizinle iletişim kurmamakta ısrar ediyorsa o zaman göz hizanıza sevdiği bir şey koyarak yine iletişim sağlamayı deneyiniz. Kısa ve basit cümleler kurunuz.
Dikkat geliştirme yada dikkat toplama çalışması insanın dikkatinin bir noktada bilinçli olarak toplanmasıdır. Dalgınlık ve düzensizliklerin bir tarafa bırakılarak düşüncemizi o ana, o anki olaylara toplamadır.
Çocukların okul öncesindeki eğitimlerinde dikkatlerini bir noktaya toplayabilme, o anki konuya odaklanabilme, ani gelişen olaylarda dikkatini dağıtmadan sakin kalabilme gibi özel etkinlikler yapılmaktadır.v

dgç çalışmaları

BİZE ULAŞIN

Ali İhsan Paşa Mah. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Cd. NO:29 03040
AFYONKARAHİSAR/Merkez
+90 272 216 22 33
+90 543 318 02 05
gulbahcesianaokulu03@gmail.com

İLETİŞİM FORMU

Beyaz Bayraklı Okul